SMEČKA SKMB Boskovice se zase rozrostla díky týdnu hokeje!

Pondělí 15. ledna 2024 odpoledne na boskovickém stadionu opět patřilo celorepublikové náborové akci "Týden hokeje", kterou pořádala již po několikáté SKMB Boskovice ve spolupráci s Českým hokejem. Akce přilákala pozornost více jak dvaceti nadšených dětí, které se společně s doprovodem rodičů sešly, aby si vyzkoušely mnohdy i první krůčky na ledě, zamíchat s pukem a třeba si i vstřelit první gól.

Registrace účastníků probíhala hladce, a každý malý hokejista či hokejistka obdržel registrační balíček s potřebnými informacemi, hokejovou láhev, klíčenku a drobnosti na památku

jako vzpomínku na své první zážitky na ledě. Děti se mohly podívat jak vypadají opravdické hokejové kabiny a k jejich pobytu na ledě jim byl zapůjčen reprezentační dres. Helma, rukavice, brusle a mohlo se jít na led. Zkušení trenéři byli připraveni, takže si děti užily nejen bruslení, ale také různé hry na ledě, které posilovaly jejich dovednosti a koordinaci. Atmosféra byla plná radosti a smíchu, což bylo důkazem toho, že se děti skutečně nenudily a stejně jako my si to odpoledne na ledě parádně užily.

O děti bylo postaráno a tak se rodiče mohli dozvědět něco o fungování klubu, o tréninkových plánech, hokeji obecně a že to tak drahý sport jak se traduje zase není.

A co dělat v případě, že o hraní hokeje za SKMB SMEČKU máte zájem, ale nestihli jste nábor?
Můžete se dojít podívat v pondělí a středu - 16:30–17:30 přímo za námi na led a vyzkoušet si to.
Těšíme se i na vás!


Přijďte v pondělí
15. 1. 2024
od 16:30 hodin
na Zimní stadion v Boskovicích
na akci Týden hokeje. 

Všechny děti budou mít (bez rozdílu dovednosti bruslení) jedinečnou možnost vyzkoušet si ZDARMA, jaké to je být hokejistou. SKMB mládež ve spolupráci s Českým hokejem pořádá akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek.

Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 - 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Co všechno je potřeba si na akci přinést?

Stačí jen brusle, helma (cyklistická či lyžařská) a rukavice. V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na nás s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě. Zároveň prosím sledujte aktuální proti epidemická opatření a přijďte na akci vybaveni v souladu s platnými nařízeními.

V rámci projektu Pojď hrát hokej se doposud uskutečnilo deset Týdnů hokeje, kterých se zúčastnilo 37 000 dětí. V září 2016 se konal Týden hokeje pouze na omezeném počtu zimních stadiónů. Od ledna 2017 se pak Týden hokeje rozšířil do celé České republiky a pravidelně se koná na více než 140 místech.
VÍCE INFORMACÍ O PROJEKTU ZDE


CHCEŠ SE STÁT SOUČÁSTÍ NAŠÍ SMEČKY?

Přivítáme všechny děti od čtyř let, nebojte se připojit k nám. Nevadí, že dítě neumí bruslit, pod vedením profesionálních trenérů je to naučíme. Sport je pro dítě nejlepším využitím volného času.

Je možné si jen vyzkoušet trénink?

Samozřejmě, jakýkoliv začátečník si u nás může vyzkoušet trénink pod dohledem našich asistentek a trenérů. Děti aspoň zjistí jaký je hokej zábavná hra.

A co hokejová výstroj?

Pro první trénink stačí jakákoliv přilba např. na lyže, kolo, dále brusle a rukavice, třeba i palčáky. Na další tréninky je možnost si u nás zapůjčit bezplatně hokejovou výstroj (tato výstroj je určena jen pro začátečníky).

- ZAPŮJČENÍ VÝSTROJE
- PRVNÍ MĚSÍC ZDARMA


PONDĚLNÍ ODPOLEDNE
PATŘILO DĚTEM!!

V pondělí 21. 11. 2022 jsme již po druhé v tomto roce uspořádali na zimním stadionu v Boskovicích nábor mladých hokejistů v rámci akce Týden hokeje - Pojď hrát hokej.

Český hokej pořádá náborové akce známé jako Týden hokeje - Pojď hrát hokej. Jedná se o sérii sportovních akcí pro děti ve věku 4 - 8 let a jejich rodiče, při nichž mají děti příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejisty a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Pro účastníky jsou připraveny drobné dárky s hokejovou tématikou.

V pondělí 21. listopadu pořádal na zimním stadionu náborovou akci hokejový klub SKMB Boskovice. Na akci upozornil klub na stránkách města, na svých webových stránkách i na sociální síti Facebook.

Na připravené recepci označené reklamními plakáty ČSLH uvítaly nově příchozí zájemce naše hokejové maminky, které seznámily rodiče a děti s postupem registrace a vybavily děti nálepkami se jménem a hokejovými láhvemi.

Dále zapůjčily dětem reprezentační dresy, ze kterých byly nadšené a ve kterých se na závěr akce děti vyfotily.

Na připravené recepci označené reklamními plakáty ČSLH uvítaly nově příchozí zájemce naše hokejové maminky, které seznámily rodiče a děti s postupem registrace a vybavily děti nálepkami se jménem a hokejovými lahvemi.

Dále zapůjčily dětem reprezentační dresy, ve kterých se na závěr akce děti vyfotily.

A hurá na led. Rodiče s dětmi se odebrali do vyznačené šatny, kde se děti obuly do bruslí a šly zkoušet svoje první krůčky na ledě, na kterém už čekal trenér s našimi nejmenšími vlčaty.

Mezitím, co se děti proháněly na ledě, byla vedoucím kabiny mladších žáků v klubovně SKMB Boskovice rodičům prezentována historie klubu a filozofie přípravy dětí. Zároveň byli rodiče pomocí prezentace seznámeni s výší příspěvků, možnostmi zapůjčení výstroje a dalšími důležitými informacemi, které se týkají fungování klubu.

Nedílnou součástí prezentace bylo i video ČSLH, které rodičům vysvětluje přínosy hokeje pro vývoj jejich ratolesti.

A ratolesti se zatím pod vedením trenéra a starších kamarádů proháněly po ledě, některé se aktivně zapojily i do tréninku přípravky, zatím co jiné se ještě s ostychem držely poblíž rodičů.

Na konec akce se nově příchozí vyfotili se svými novými kamarády.

Akce se zúčastnilo 15 dětí, z nichž 9 rodiče v rámci akce Týden hokeje - Pojď hrát hokej zaregistrovali. Od sponzorů obdržely děti malé dárky, z nichž nejoblíbenějším byla dle reakcí hokejová lahev.

A proč by tedy mělo vaše dítě hrát hokej?

Protože získá pořádnou kondičku, naučí se vyhrávat i prohrávat, naučí se bojovat s trémou, naučí se padat a vstávat a zjistí, že je součástí kolektivu a že bez spolupráce se svými spoluhráči samo nic nezmůže!AKTUÁLNÍ ČASY TRÉNINKŮ A NÁBORŮ MŮŽETE SLEDOVAT ZDE

TÝDEN HOKEJE S VLČATY
NAPLNIL LED K PRASKNUTÍ

25. 1. 2022 

V úterý 25. ledna 2022 pořádal na zimním stadionu v Boskovicích náborovou akci hokejový klub SKMB Boskovice z.s. Na této pestré a zábavné akci se zaregistrovalo dvacet jedna nových zájemců o lední hokej, včetně několika dívek. Maminky našich "vlčat" byly dětem i rodičům prvními průvodkyněmi touto akcí. U prezentace maminky vysvětlily, jak naložit s registračním formulářem a obdarovaly děti malými dárky od sponzorů náborové akce a něčím sladkým, aby děti měly na ledě dostatek energie pro své první hokejové krůčky. Největší radost dětem udělalo zapůjčení reprezentačního dresu, ve kterém se pak proháněly na ledě. Po registraci šly děti na led za trenéry a rodiče si poslechli v klubovně krátkou prezentaci jejíž součástí bylo náborové video ČSLH. Prezentace poskytla rodičům také informace o možnostech, jak získat první výstroj mladého hokejisty. Důležitou součástí bylo seznámení s úlohou ČSLH a filozofií našeho hokejového klubu stejně jako seznámení s organizační strukturou klubu a lidmi, které se o jejich děti budou starat. Rodiče se dozvěděli také něco o dlouhé historii klubu, který má stále velmi úspěšný "A" tým mužů. Jak je již zmíněno v jednom ze sloganů klubu, od přípravky až do "Ačka". Zatím co rodiče pečlivě poslouchali, jejich ratolesti se proháněly pod dohledem zkušených trenérů na ledové ploše. Na vyhrazené části kluziště předváděli rodičům i dětem své umění nejmladší "vlčata" ze SKMB Boskovice z hokejové přípravky, která si po krátkém tréninku zahrála minihokej. Na závěr se všichni zúčastnění společně vyfotili.

A co vzkazují "Vlčata" případným spoluhráčům, kteří se teprve na lední hokej chystají?

Pojďte mezi nás, najdete tu spoustu kamarádů, kteří vás provedou prvními krůčky a mnohdy zůstanou kamarády na celý život. Budete hrát nejen hokej, ale naši trenéři pro vás přichystají plno zábavných aktivit včetně letního kempu. Nemusíte hrát jenom hokej, společně s ČSLH podporujeme komplexní sportovní přípravu a snažíme se spolupracovat s ostatními sportovními oddíly.

A proč by mělo vaše dítě hrát hokej?

Protože získá pořádnou kondičku, naučí se vítězit i prohrávat, padat a vstávat, což jsou dovednosti, které jsou důležité v celém životě. Naučí se bojovat s trémou a zjistí, že je součástí kolektivu, ve kterém se neobejde bez pomoci svých kamarádů spoluhráčů


TÝDEN HOKEJE S VLČATY
SE VYDAŘIL NA JEDNIČKU

21. 9. 2021 

V úterý 21. září pořádal hokejový klub SKMB Boskovice z.s. na zimním stadionu náborovou akci v rámci "Týdne hokeje". Zaregistrovalo se přes dvacet nových zájemců o lední hokej, včetně několika dívek. Od sponzorů obdrželi malé dárky, z nichž nejzajímavějším byla hokejová lahev a klíčenka, na akci dostali malí hokejisté zapůjčen také reprezentační hokejový dres. Po registraci šly děti na led a rodiče na prezentaci o SKMB Boskovice, kterou je provázel trenér hokejové mládeže Čestmír Sekanina. Ze všech malých hokejistů i nováčků čišel elán a energie, led byl plný pohybu a úsměvů.

Víte proč hrát hokej?

Protože jako každý kolektivní sport učí děti pracovat v týmu, učí je cílevědomosti a spolupráci a mimo jiné získají pořádnou kondičku. Naučí se vítězit i prohrávat, naučí se bojovat s trémou a naučí se padat a vstávat což se jim bude hodit nejen na ledě, ale v celém jejich životě.

Tak plno elánu do prvních tréninků.😄 


Po roční odmlce je Týden hokeje zpět!

Přijďte v úterý 21. 9. 2021 od 16 hodin na Zimní stadion v Boskovicích na akci Týden hokeje.  

Všechny děti budou mít (bez rozdílu dovednosti bruslení) jedinečnou možnost vyzkoušet si ZDARMA, jaké to je být hokejistou. SKMB mládež ve spolupráci s Českým hokejem pořádá akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek.

Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 - 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Co všechno je potřeba si na akci přinést?

Stačí jen brusle, helma (cyklistická či lyžařská) a rukavice. V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na nás s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě. Zároveň prosím sledujte aktuální proti epidemická opatření a přijďte na akci vybaveni v souladu s platnými nařízeními.

Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého hokeje (Český svaz ledního hokeje z. s.), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje značky CCM. Více informací o příspěvku na první hokejovou výstroj najdete zde.

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná po osmé po celé České republice a celkově už podeváté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem 30 000 dětí. VÍCE INFORMACÍ O PROJEKTU ZDE


Týden hokeje se bude konat online formou. Na co a na koho se můžete těšit?

Jak jste již jistě zaznamenali, vinou nastalé epidemiologické situace, která nenahrává pořádání hromadných akcí, se Český hokej rozhodl přesunout akci Týden hokeje ze zimních stadionů na web a sociální sítě projektu Pojď hrát hokej. V týdnu od 23. do 29. listopadu se tak můžete každý den těšit na to, že s vybraným expertem probereme jedno téma týkající se mládežnického hokeje. Celá akce poté v neděli 29.11. vyvrcholí online webinářem. 

Místo aktivit na ledě se tak děti a jejich rodiče mohou těšit na speciální program. Každý den od pondělí do soboty budou vybraní experti na danou problematiku představovat jednotlivá témata a s ním spojené aspekty týkající se mládežnického hokeje.

VÍCE INFORMACÍ ZDE


BRUSLENÍ S VLČATY

DĚKUJEME, ŽE JSTE PŘIŠLI! Dne 20. 9. 2020 se uskutečnil nábor SKMB Boskovice. Naše malá VLČATA přivítala NOVÉ kamarády, kteří se chtějí hýbat a něco nového naučit. Všichni si zadováděli nejen na ledě ale i na skákacím hradě. Odměnou jim byly nejen pamětní medaile.